Wady domów z drewna

Decydując się na budowę domu w całości wykonanych z drewna należy pamiętać ze posiadają one zarówno plusy jak również minusy, o których musimy pamiętać podejmując ostateczna decyzję. Na stronach naszego portalu opisywaliśmy już projekty domów z drewna Wprawdzie ilość wad, które możemy zauważyć podczas budowy domu oraz już po zamieszkaniu w nim jest zdecydowanie mniej niż ilość zalet jednak wady domów z drewna są uciążliwe i dużą cześć osób rezygnuje z budowy tych właśnie domów z powodu tych właśnie niedogodności.

Pierwszą i najważniejszą zasadą, o której należy pamiętać i na która należy zwrócić szczególna uwagę jest fakt i drewno jest zdecydowanie bardziej podatne na ogień. Ma to znaczenie zarówno w przypadku różne rodzaju wyładowań atmosferycznych, które w naszym klimacie są szczególnie widoczne w okresach letnich. Drewno wprawdzie jest poddawane impregnacji, która ma chronić przed zapaleniem jednak pominą jej zastosowania nie mamy stu procentowej pewności. Dodatkowo domy z drewna mogą wywoływać silną alergie szczególnie wśród dzieci i osób starszych wynika to z faktu, iż długie przebywanie w pomieszczeniach, które w całości wykonane są z drewna może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Musimy pamiętaj o tej kwestii szczególnie, gdy w domu będą małe dzieci lub osoby w podeszłym wieku, bowiem nasza decyzja dotycząca budowy domu z drewna może mieć negatywny wpływ na ich zdrowie.

budowa_domu_z_drewna

zalety_domow_z_drewna

Warto, zatem przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie przeanalizować wszystkie wady i zalety domów z drewna i dopiero wtedy podjąć ostateczną decyzję.

2 Responses to Wady domów z drewna

  1. […] Zastanawiając się nad wyborem odpowiedniego materiału, który posłuży nam do budowy wymarzonego domu nie watro decydować się nad budowę domu murowanego tylko ze względów, iż wszyscy w naszym otoczeniu tak robią. Jeśli marzymy o domu z drewna warto spełnić swoje marzenie i zdecydować się na takie właśnie rozwiązanie. Pomimo przedstawionych zalet należy pamiętać również o wadach domów wykonanych z drewna. […]

  2. […] Na naszym blogu postaramy się opisać nie tylko domy drewniane, domy z bali, postaramy się również przedstawić kilka projektów domów drewnianych, opiszemy również zalety i wady domów z bali. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *