Używanie pralki

Idealna pralka powinna dać się załadować w minutę, zaprogramować w 15 sekund i nie zwracać na siebie uwagi podczas pracy. Czy to możliwe? Pewnie nie do końca, bo o ile dwie pierwsze czynności jesteśmy w stanie wykonać, z odrobiną własnego wysiłku, to trzecia jest już uzależniona od modelu pralki i producenta.

Poziom hałasu pralki to wbrew pozorom bardzo ważna cecha. Urządzenie wytwarzające poziom dźwięku porównywalny ze startującym samolotem nie znalazłoby miejsca na rynku. Dlatego producenci starają się konkurować ze sobą pod względem wyciszenia swoich pralek. Poziom jaki obecnie udało się osiągnąć to około 45 dB (wartość najniższa). Dopuszczalna „rozsądna” granica to maksymalnie 75-77 dB. Taka pralka nie powinna przeszkadzać domownikom podczas pracy, a będzie słyszalna jedynie przy wirowaniu na maksymalnych obrotach.

Cicha pralka szczególnie przyda się w domu, w którym mieszkają małe dzieci. Wtedy należy zadbać o jeszcze jedną ważną opcję pralki: zabezpieczenie przed dziećmi. Producenci pralek stosują różne patenty, ale najlepszy wydaje się ukryty przycisk, całkowicie rozłączający programator. Nie musimy się wtedy martwić o przypadkowe włączenie pralki czy zakłócenie pracy.
Bezpieczne użytkowanie pralki gwarantują ponadto systemy przerywające pracę po awarii wewnętrznej – np. po wykryciu wycieku wewnątrz obudowy. Unikniemy dzięki temu nieprzyjemnych niespodzianek.

Rozwiązanie problemów – pralko-suszarka?
Użytkownicy małych mieszkań doskonale znają problem suszenia wypranych ubrań. Brak odpowiedniego miejsca, szczególnie w ciepłe dni, kiedy nie działa ogrzewanie, naprawdę trudno rozwiązać i ominąć. Przy okazji zakupu pralki, warto wtedy pomyśleć o pralko-suszarce, która doskonale poradzi sobie z wykonaniem jednocześnie dwóch czynności.

Dokładając kilkaset złotych do ceny zwykłej pralki, można mieć średniej klasy urządzenie znanego producenta. Zakup pralko-suszarki nie przynosi jednak samych pozytywów. Należy się liczyć z dużo wyższym poborem prądu oraz mniejszą pojemnością pralki. Niektóre ubrania nie mogą być suszone w suszarce mechanicznej, co stwarza konieczność kontrolowania pracy urządzenia i wyciągnięcia delikatnego materiału przed rozpoczęciem suszenia. Kto może sobie pozwolić na takie niedogodności, będzie się cieszył wygodą przez wiele lat.

Pralko-suszarka pozwala zachować porządek w mieszkaniu/domu oraz oszczędzić nasz cenny czas, dotychczas potrzebny na rozwieszanie mokrych ubrań na tradycyjnej suszarce, zachowując przy tym podstawowe cechu dobrej pralki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *