Remont łazienki

Takiego rodzaju przedsięwzięcia, jakim jest remont łazienki podejmujemy się raz na kilka a nawet kilkanaście lat z tego powodu remont powinien być przemyślany i powinniśmy być do niego przygotowaniu w 100%.  

Remontują łazienkę, która już wcześniej istniała musimy się liczyć niejednokrotnie z kosztami, które będą zdecydowanie wyższe. Wynika to przede wszystkim z kosztów, jakie musimy ponieść na usuniecie z łazienki starych jej elementów takich jak armatura łazienkowa, ale również znacznie mniej przyjemnych, którym nie wątpliwie jest pozbycie się glazury zarówno tej znajdującej się na ścianie jak również tej z podłogi. Możemy również zdecydować się na ułożenie nowej glazury na starych płytkach. Jednak wiele ekip remontowych nie chce podjąć się takiego zadania, albo decydują się tylko na położenie płytek w ten sposób na odpowiedzialność właściciela. Dlatego warto zacisnąć zęby i przeczekać kres, w którym ekipa remontowa będzie usuwać stare płytki niż remontować łazienkę za dwa lub trzy lata, bo płytki odpadają. Dodatkowo położenie nowych płytek na stare może podnieś poziom podłogi i jednocześnie podłoga w łazience będzie wyżej niż podłoga w pozostałe części mieszkania. Dodatkowo duża liczba fachowców uważa, że pozom podłogi w łazience powinien być niższy od poziomu w mieszkaniu, w ten sposób w woda ma barierę, która musi pokonać nim przedostanie się na pozostałą cześć mieszkania. Dodatkowo, jeśli decydujemy się na zmianę miejsca, które zajmuje np. kabina prysznicowa czy tez umywalka musimy pamiętać ze koszty wzrosną dodatkowo o ceny różnego rodzaju rur i kolanek, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania nowej łazienki.

Remont łazienki jest zdecydowanie bardziej pracochłonny i kosztowy niż urządzenie łazienki od podstaw. Dlatego warto dobrze się na niego przygotować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *