Przedpokój i jego wyposażenie

Przedpokój zazwyczaj charakteryzuje przestrzeń ograniczona przez liczne drzwi, dlatego już na tym etapie urządzania przedpokoju trzeba się dobrze zastanowić. Wybierając drzwi wewnętrzne musimy znać nie tylko ich rozmiar, ale też wiedzieć, w jakim kierunku mają się otwierać, czy mają być przeszklone, czy pełne, a także jakie klamki będą do nich najbardziej pasować.

Ze względu na niewielka kubaturę pomieszczenia warto też pomyśleć o zakupieniu lustra, co pozwoli optycznie powiększyć przedpokój, a dodatkowo jest niezwykle funkcjonalne, zwłaszcza dla pań, które przed każdym wyjściem z domu mają możliwość poprawienia swojego wyglądu. Mimo niewielkich rozmiarów w przedpokoju musimy w nim zmieścić przynajmniej jedną szafkę na obuwie. Może ona mieć postać koszykowej komody, szuflad, które poruszają prowadnice albo otwartych kilkurzędowych półek.

W każdym przedpokoju obowiązkowo muszą znaleźć się wieszaki na ubrania, a czy będą one metalowe, czy drewniane, wolnostojące, czy przyścienne oraz w jakiej stylizacji je utrzymamy zależy już od indywidualnych upodobań i możliwości finansowych. W sklepach meblowych znajdziemy ogromny wybór tego rodzaju akcesoriów w rozmaitej kolorystyce i wzornictwie. Niektórzy decydują się na jeszcze inne rozwiązanie. A mianowicie wbudowują w korytarzu garderobę kosztem sąsiedniego pomieszczenia, a tym samym zyskują dodatkowe miejsce na ubrania, które są sprytnie schowane za przesuwnymi drzwiami.

Do tego wszystkiego warto dodać obraz z krajobrazem na ścianę oraz wiszącą lampę o jasnym świetle, aby z niewielkiego pomieszczenia uczynić użyteczny i estetyczny przedpokój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *