Projektowanie ogrodu

Ogród, który jest dobrze zaprojektowany i urządzony jest idealnym miejscem na odpoczynek nie tylko dla domowników, ale też dla gości. Większość z nas urządzając ogród decyduje się ze sam zajmie się jego zaprojektowaniem oraz doborem odpowiednich krzewów i roślin. Skorzystanie z usług architekta zawiane jest, bowiem z dużymi kosztami, na które nie każdy z nas może sobie pozwolić.

Urządzając ogród musimy odpowiedzieć sobie przede wszystkim na pytanie, czego oczekujemy od naszego ogrodu i jak będziemy spędzać w nim czas z rodziną i przyjaciółmi. W ogrodzie nie powinno zabraknąć altany, w której będziemy w letnie wieczory urządzali grille. Dobór roślin powinien być pokierowany naszymi indywidualnymi preferencjami, ale musimy pamiętać, że większa cześć roślin lubi tereny nasłonecznione są to szczególnie kwiaty i krzewy kwitnące. W miejscach, do których dociera zdecydowanie mniejsza ilość światła polecam krzewy, które są dostępne zarówno w wersjach miniaturowych. Miniaturki krzewów idealnie nadają się również do skalnika w otoczeniu kory ogrodowej czy też zrębków oraz co ostatnio bardzo modne w duecie z kamieniami. Musimy pamiętać również ze, jeśli w naszym ogrodzie decydujemy się na korę czy też na zrębki warto zainwestować w folie dzięki niej chwasty w naszym ogrodzie nie będą spędzać nas snu z powiek. Warto również oddzielić wszelkiego rodzaju rabatki kwiatowe od trawnika palisadą ułatwi to codzienne korzystanie z ogrodu szczególnie, gdy w domu mieszkają dzieci. Zastosowanie takiego rozwiązania będzie pomocne również podczas koszenia trawnika.

Ogród jest wizytówką naszego domu, dlatego powinien być zaprojektowany i urządzony w taki sposób, aby mógł być chlubą i sprawiać, że czas spędzony w nim zagwarantuje nam relaks i odpoczynek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *