podłoga żywiczna

Podłogi epoksydowe to idealne rozwiązanie dla pomieszczeń gospodarczych takich jak garaże czy kotłownie. Mają one idealne właściwości fizyczne. Prawdę powiedziawszy – odpowiednio skomponowane i dobrane, będą idealnie spisywały się niemal w każdym pomieszczeniu, czego świadkami możemy być na przykład w nowoczesnych hotelach, jednak w kraju nad Wisłą ich niszą stały się jednak wspomniane wcześniej pomieszczenia gospodarcze. Niezależnie jednak od tego gdzie zdecydujemy się taką podłogę wykonać, powinniśmy przestrzegać dwóch (a w zasadzie to więcej) prostych, jednakowoż ważnych zasad.
1.    Bez rutyny.

Jeżeli zdarzyło nam się już kiedyś wykonywać taką podłogę, to w żadnym wypadku nie możemy postępować dokładnie tak samo. Różnice w warunkach pracy z każdym z tych produktów potrafią być na tyle duże, że możemy popełnić kardynalny błąd, który całą naszą pracę dość solidnie zniweczy. Nie używajmy cały czas tych samych utwardzaczy – tutaj sugestie producenta są najistotniejsze. Kwestia temperatury otoczenia oraz podłogi na której będziemy używać naszej żywicy też jest ważna – różnice mogą sięgać pięciu i  więcej stopni.  Nieco lepiej jest z wilgocią. Za każdym razem w takim układzie należy czytać ulotkę!

2.    Czystość

Sprawa niebagatelna.  Nikt nie wymaga on nas porządku na poziomie tajwańskiej montowni procesorów, jednak powinniśmy przygotowywane podłoże wyczyścić w stopniu możliwie najwyższym. Jeżeli jest taka możliwość, użyjmy metod takich jak piaskowanie. Samo podłożę powinno być odpowiednio chropowate. Często popełnianym błędem jest kładzenie żywicy na niedojrzały beton. Błąd podwójny – bo beton nie dość, że powinien być dojrzały, to jeszcze przed położeniem właściwej żywicy, warto powierzchnię odpowiednio gruntować. Tutaj, podobnie jak w wypadku utwardzaczy, warto kierować się sugestiami producenta posiadanej przez nas żywicy. Jeżeli nie mamy własnego doświadczenia nabytego na drodze eksperymentów (a 99% z nas nie ma), nie warto kombinować, bo miast zaoszczędzić – stracimy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *