Okna drewniane zalety i wady

Niezależnie od tego, jakie okna zdecydujemy się zakupić do swojego domu musimy mieć świadomość ze każde z nich będą wymagały od nas pielęgnacji. W przypadku oknie drewnianych odpowiednia dbałość o okna może znacznie przedłużyć ich okres żywotności a tym samy przedłużyć okres, w którym nie będzie konieczności ich wymiany. Okna drewniane wymagają zdecydowanie większej uwagi niżeli jest to w przypadku okien PCV czy też  okien aluminiowych.

Okna drewniane są zdecydowanie bardziej wrażliwe na wszelkiego rodzaju uszkodzenia zarówno te spowodowane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jak również te powstałe w skutek nieuwagi człowieka.  Każda nawet najmniejsza rysa, która powstanie na oknach drewnianych może spowodować dalsze konsekwencje, które po kilku latach mogą wywołać konieczność wymiany okien na nowe. Aby zapobiec okna drewmniane skandynawskie okna_drewniane_do_domu okna_drewniane  takim sytuacją warto kilka razy w roku dokładnie wymyć okna przeznaczonym do tego środkiem a następnie wetrzeć w okno mleczko, które spowoduje zamkniecie szczelin, dzięki czemu woda nie będzie w stanie zaburzyć struktury drewna.  Jeśli natomiast rysy na drewnie są zbyt głębokie i mleczko nie jest w stanie dobrze ich wypełnić warto delikatnie je przeszlifować a następnie zaszpachlować.

okna_budowa

Jeśli natomiast chodzi o pielęgnacje uszczelek bardzo ważna kwestią jest, aby przynajmniej raz w roku nałożyć na nie smar silikonowy już po prostu glicerynę dzięki temu uszczelki staną się odporne i elastyczne a co z tym związane staną się zdecydowanie mniej wrażliwe na zamykanie i otwieranie okien.

Specjalnie na potrzeby naszych czytelników, stworzyliśmy kategorię okna gdzie będzie można poczytać ciekawe informacje o wadach i zaletach danego typu okna. O czym pisali nasi redaktorzy do tej pory? Znajdziecie wpis na temat okien pasywnych, przeczytacie o wadach i zaletach okien skandynawskich zwanych również norweskimi czy też szwedzkimi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *