Konserwacja klimatyzacji

Jednym z czynników, który nakazuje nam prawidłowo zadbać o system wentylacji jest jego gwarancja. W przypadku ewentualnej szkody zostanie ona uwzględniona jedynie, kiedy w przeciągu roku przynajmniej dwa razy poddamy przeglądowi wszystkie nawiewniki, kanały wentylacyjne czy przewody elastyczne. Niestety trzeba się trochę wykosztować, jednakże wtedy będziemy mieć pewność, że w przypadku ewentualnej awarii, zostanie ona zlikwidowana.

Kolejnym powodem, dla którego należy dbać o stan naszej klimatyzacji jest nasze zdrowie. Jeśli kratki wentylacyjne czy filtry będą zanieczyszczone i posiadać na sobie oznaki grzybów, może to się odbić nie tylko na jakości działania całego systemu, ale przede wszystkim na naszym zdrowiu. Możemy się przeziębić, a nawet złapać jakiegoś wirusa. Wentylacyjne przewody z wełny szklanej stanowią idealnie miejsce do rozwoju pleśni, co spowodowane jest wilgocią, jaka może w nich pozostać po wyłączeniu systemu.

Istnieje kilka oznakami, które zdecydowanie powinny zwrócić naszą uwagę. Potrzebą przeglądu i czyszczenia klimatyzacji może być brzydki zapach. Inną tego oznaką może być sytuacja, w której, pomimo iż termostaty są ustawione na daną temperaturę, nie odczuwamy chłodu. W takiej sytuacji należy niezwłocznie wynająć grupę specjalistów, którzy sprawdzą cały system i dokonają ewentualnej wymiany zniszczonych elementów, a my dalej będziemy się mogli cieszyć chłodnym komfortem podczas upalnych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *