Jakie meble dla dziecka?

Z pewnością wielu z nas ma odwieczny problem w zagospodarowaniu miejsca w swoim domu. Problematyczna staje się być także aranżacja danego pomieszczenia i nie ulega wątpliwości, że w nowym mieszkaniu czy domu – zwykle zwie się sto stanem deweloperskim – jest to o wiele bardziej skomplikowany proces. Do zagospodarowania pozostają nam takie pomieszczenia jak salon, jadalnia, kuchnia, łazienka, pokój gościnny, sypialnia, pokój dziecięcy czy nawet przedpokój. Z pewnością jest tego całkiem sporo, dlatego czym prędzej bierzmy się do roboty aranżując własne wnętrze!

W dzisiejszym artykule skupimy się na pokoju dziecięcym. Zasadnicza większość z was jest zdania, że pokój ten jest zdecydowanie najłatwiejszy w aranżacji i to bez względu na to, kto będzie w nim mieszkał – może to być zarówno dorosłe dziecko, jak i mniejsze szkraby. Nie ulega jednak wątpliwości, że taki pokój może być dość nudy. Rodzice często nie decydują się na odważne akcenty, które upiększyły by pokój. Dziecko – szczególnie te bardziej dorosłe – może mieć własne zdanie i styl, dlatego tak często dochodzi na tym szczeblu do konfliktów. Warto jednak pamiętać, że taki pokój nie musi być nudny.

Jak tego dokonać? Większość z nas stara się dobrać ściany raczej w delikatnych odcieniach kolorów – oczywiście są także osoby lubujące się w ciemnych kolorach. Prawdziwą mocą pokoju dla dziecka nie będzie jednak kolor ścian– choć warto zwrócić uwagę na to, by był ciepły i przyjemny dla oczu – a liczne dodatki, które odmienią go nie do poznania. Nie chodzi tu nawet o same kształty dodatków czy ich istotę bycia. Przede wszystkim chodzi o ich kolory – odpowiednio dobrane sprawią, że pokój nabierze charakteru i będzie bardziej przyjazny dla oka.

Nie śpieszmy się także z decyzją kupna wielu dodatków, które mogą być nieistotne lub niepotrzebne – dodatki przyjdą z czasem, tak samo jak i pomysł na ich zastosowanie. Zasadę tą można stosować także i w innych rodzajach pomieszczeń. Nie ulega wątpliwości, że zarówno rodzice, jak i dzieci powinni dojść do porozumienia w sprawie wyglądu pokoju dla dzieci – uwzględnijmy prośby dzieci, gdyż to głównie one będą spędzać czas w swoim pokoju (ważne by czuły się dobrze). A czy ty posiadasz już oryginalną wizję aranżacji swojego wnętrza?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *