Jak urządzić dobrze mieszkanie?

Niestety nie ma jednej, uniwersalnej zasady dotyczącej prawidłowego projektowania wnętrz. Jest to kwestia indywidualna, ponieważ istnieją różne gusty i upodobania. W artykule przedstawione zostały uniwersalne rozwiązania, które poprawią estetykę naszego lokum.

Przestrzeń

Duża przestrzeń nadaje mieszkaniu lekkości i komfortu. Jeżeli nie posiadamy mieszkania o dużym metrażu i wysokim suficie możemy zdecydować się na kilka trików, które optycznie nadadzą naszemu lokum przestrzeni:

  • Pierwszym krokiem jest pomalowanie pokoju na biały kolor.

  • Następnie należy ograniczyć ilość mebli do minimum, tak, aby zostały tylko te najpotrzebniejsze. Zbyt duża ilość mebli sprawia, iż nasze mieszkanie sprawia wrażenie mniejszego, aniżeli jest w rzeczywistości. Najlepiej, aby meble miały lustrzane powierzchnie, które odbijać będą światło. Dobrym rozwiązaniem są białe meble, które optycznie powiększą każde, nawet najmniejsze mieszkanie.

  • Ostatnim krokiem jest wybór odpowiedniego oświetlenia. Lepszy komfort i wygląd zapewnia światło ciepłe i rozproszone, które pochodzi z kilku źródeł jednocześnie. Możemy również zakupić ozdobne, zapachowe świecie, które wypełnią nasze mieszkanie naturalnym światłem i przyjemnym zapachem.

Na nastrój wnętrza w dużej mierze wpływają wbrew pozorom błahe elementy – kolory oraz materiały jakie możemy dostrzec w naszym mieszkaniu. Drewno, naturalne tkaniny, miękkie dywany – są bardzo przyjemne w odbiorze i sprawiają, iż nasze mieszkanie jest ciepłe i przytulne.

Oczywiście, nie musimy malować każdego pomieszczenia na biało – wybór odpowiedniego koloru do kuchni, salonu czy sypialni zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Żółty, pomarańczowy oraz czerwony kolor jest wyrazem energii i chęci do życia, zaś niebieski oraz zielony to kolory, które utożsamiamy z przyrodą, są bezpieczne i ciepłe.

Warto skorzystać z porady eksperta.

Jeżeli nie mamy pomysłu na własne mieszkanie, lub nie mamy wystarczającej ilości czasu, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z porady eksperta. Na polskim rynku znajduje się wiele firm  które zajmują się fachowym doradztwem oraz projektowaniem wnętrz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *