Desenie i kolory do małych wnętrz

Materiały oraz desenie to czynniki, dzięki którym można w przepiękny sposób wystroić małe wnętrza. Każdy materiał, każdy deseń na swój urok i umiejętnie zastosowany może sprawić, że wnętrza, nawet te niewielkie, będą prezentować się wspaniale.
Wzory w małych wnętrzach należy dobierać starannie. Przede wszystkim należy zastanowić się, cze decydujemy się na ozdobny deseń czy nie. Gładka powierzchnia może wydawać się nieco monotonna, jednak optycznie powiększa ona wnętrze. Jeśli jednak mimo to decydujemy się na ozdobienie ścian wzorami, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim im większy będzie wzór, tym mniejszy będzie się wydawał pokój. Efekt powiększający może za to dać deseń dyskretny, lekko pasiasty. Pamiętać należy, że nie tylko kolory, ale i wzory wykorzystywane w małych wnętrzach mogą sprytnie oszukać oko.

Podobnie rzecz przedstawia się w kwestii doboru materiałów, które są wykorzystywane podczas urządzania małych mieszkań. Zastosowanie jednego materiału sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, często jednak sprawia dość nudne wrażenie. Aby przerwać tę rutynę można połączyć w jednym wnętrzu różne materiały. Dobrym dodatkiem do każdego pokoju mogą być bawełniane lub płócienne dodatki. Materiały mogą dać również bardzo ciekawy efekt wówczas, gdy silnie ze sobą kontrastują. Przykład? Szklany stół postawiony na przytulnym, miękkim i puszystym dywanie lub poduszeczki w włóczki na komodzie pokrytej lakierem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *