Cokół na elewacji

Cokół na elewacji naszego domu powinien być położony w taki sposób, aby za kilka miesięcy płytki nie zaczęły odpadać. Dlatego decydując się na takie rozwiązanie musimy pamiętać o kilku zasadach, które sprawią ze nasza praca nie pójdzie na marne.

Pierwszą i najważniejszą zasada, o której musimy pamiętać podczas układania płytek na cokole elewacji jest brak możliwości przedostania się wody pod płytki. W sytuacji, gdy woda dostanie się pod płytki możemy być pewni, że płytka odpadnie w ciągu bliższych kilku dni lub tygodni. Aby zapobiec takiej sytuacji bardzo popularne jest zastosowanie tzw. cokoła cofniętego względem płaszczyzny ściany zewnętrznej, w ten sposób woda, która spływa po elewacji omija cokół i nie ma możliwości by przedostała się pod płytki. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie, jednak wiele osób nie decyduje się na tego typu rozwiązanie ze względów estetycznych. Elewacja jak i cokół narażony jest na bardzo zmienne w naszym klimacie czynniki atmosferyczne, dlatego tez tak ważne jest by dwa te elementy tworzyły spójną całość. Bardzo częstym powodem, który powoduje odpadanie płytek z okładziny są błędy spowodowane podczas układania oraz rodzaj i jakość materiałów, z których korzystamy. Przy zakupie kleju jak również płytek nie powinniśmy kierować się jedynie cena, produkty o niskich cenach mają zdecydowanie niżą jakość. Dlatego warto zdecydować się na materiały lepsze jakościowo dzięki temu nasz dom będzie pięknie prezentował się przez kolejne kilka albo nawet kilkadziesiąt lat. Ważne jest również by zatrudniona ekipa budowlana nie popełniła błędów podczas układania płytek na cokole, jednak tego aspektu nie możemy dopilnować. Musimy zaufać ekipie i wierzyć, że będzie dobrze.

Dobrze wykonana elewacja jak również cokół są gwarantem, że nasz będzie się pięknie prezentował przez kilka kolejnych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *